Правила безпеки життєдіяльності

/Files/images/2020/111.jpg

Пам’ятка для батьків «Моя дитина – учасник дорожнього руху».

Шановні батьки! Сучасний світ з його насиченістю автошляхів та вулиць повний небезпек для маленьких пішоходів. Єдиний необачний їх крок може зупинити щасливу дитячу ходу, змінивши її болем. Навчити дітей дотримуватися власної безпеки з перших самостійних кроків – обов’язок, перш за все, батьків.

Пам’ятайте! Найкращим взірцем поведінки на вулицях та автошляхах для дитини є безпосередньо приклад батьків.

Закликаємо Вас прислухатися до порад:

- проводжаючи дитину до школи та зустрічаючи після уроків, обирайте найбезпечніший маршрут від школи до дому;

- наголошуйте дітям про необхідність неухильного дотримання Правил дорожнього руху;

- вчіть дітей орієнтуватися в дорожній обстановці;

- при переході через дорогу міцно тримайте дитину за руку;

- не виходьте з дитиною на проїжджу частину із-за транспорту, що стоїть, із-за кущів, не оглянувши попередньо дороги, - це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали;

- не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці; чекайте транспортний засіб тільки на тротуарах та посадкових майданчиках; обмежте своє пересування в темний час доби та в умовах поганої видимості по проїжджій частині дороги;

- запізнюючись до школи, в жодному випадку не перебігайте дорогу в невстановленому місці – водій не завжди може вчасно помітити Вас та правильно зреагувати. ”

- дотримуйтесь при переході елементарних правил: «Подивись”, “Візьми дитину за руку”, “Зніми навушники”, “Сховай телефон”, «Дивись на дорогу, а не в телефон».

Якщо ваша дитина ходить до школи рано-вранці, коли ще темно, а повертається з секцій пізно ввечері, то вам, насамперед, слід потурбуватися про її безпеку на дорозі!

Чому варто носити світловідбиваючі елементи:

Світловідбивачі роблять пішохода помітним у темну пору доби.Для того, аби зманеврувати при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів. У світлому одязі пішохід стає помітним за 30-75 м, а цього недостатньо для уникнення ДТП. Зі світловідбивачем пішохід стає помітним за 300 м. Таким чином, додаючи світловідбиваючі елементи на одяг, ми на 85% знижуємо шанс потрапити в аварію.

Як і куди чіпляти світловідбивачі?

Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).

Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.

Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.

Брелки прикріплюють до сумочок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною.

Світловідбиваючі нашивки та наклейки роблять зимовий одяг не лише теплим та зручним, але й безпечним.

Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще. Навіщо так багато? Тому що аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, а двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.

Головне, щоб світловідбивач вільно “бовтався”. Треба відзначити, що всі флікери дуже легко кріпляться на одяг, рюкзачок, скейтборд, ролики.

В ідеалі знімні й незнімні світловідбивачі треба сполучати. Є смужки на одязі? Ви можете доповнити їх брелоками, або надягніть на зап’ястя дитини браслет на липучці. Зважайте на те, що аксесуар повинен бути видний з усіх сторін.

Ці прості, але, водночас, важливі нагадування допоможуть зберегти життя Вам і вашим рідним.

І головне: будьте прикладом для дітей!

Пам’ятка «Безпечні зимові канікули»

Будь помітним у темряві

Як не стати жертвою вуличної злочинності

Правила техніки безпеки під час катання на роликах, скейтах, велосипедах.

G
M
T
Y
Звуковая функция ограничена 200 символами
Кiлькiсть переглядiв: 142